آدرس ما : شیراز، سی متری سینما سعدی، کوچه 13، ساختمان آذین، طبقه دوم، واحد4 شماره تماس :07132300589 ، 07132358665 و 09173740155 تماس از طریق واتس اپ و تلگرام : 09398805696

مقالات پژوهشی در زمینه تصفیه آب و هوا

در مقاله زیر آلودگی های هوا و برخی از روشهای تصفیه هوا  شرح داده شده است

آلودگي هوا

  • مقدمه
  • استفاده از پرتو فرابنفش چند سالي است که بصورت صنعتي کاربرد دارد .
    در سالهاي ١٩٨٠ ميلادي انواع زيادي از محصولات V. به بازار عرضه شد ولي کم کم در اثر افزايش توقعات مشتريها در ارتباط با کيفيت و سلامت فقط چند کشوري در سطح جهاني به توليد اين کالا مبادرت مي ورزند . امروزه استفاده از اشعه ماورا بنفش براي ضد عفوني ، پاستوريزه کردن و استريليزاسيون آب و هوا بکار رفته و به عنوان يکي از بي خطرترين و نزديکترين روشها به طبيعت به شمار مي رود.
    استفاده از گاز ازون بعنوان يک اکسيد کننده قوي و عاملي براي تصفيه شيميايي هوا و از يبن بردن بوهاي نامطبوع نيز به تازگي مورد توجه قرار گرفته است و علي رغم برداشتهاي غلط بتدريج مورد قبول واقع شده و کاربرد آن گسترده مي شود . دستگاههاي استفاده کننده از اشعه ماورا بنفش کم خرجترين ،‌ساده ترين و در عين حال کارآمد ترين دستگاههاي ضد عفوني کننده به شمار مي روند و مي توانند به ميزان ٩٩/٩٩ درصد ميکروب ها ، ويروس ها ، قارچها و… را نابود کنند . از پرتو فرابنفش در ايران تنها در بيمارستان ها و آن هم بصورتي بسيار ناقص در اطاقهاي عمل استفاده مي شود .برای مشاهده متن کامل مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید:

مقاله آلودگی های هوا و روشهای رفع آن

در مقاله زیر روشهای تصفیه و گند زدایی( ضدعفونی ) فاضلاب شرح داده شده است که مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین روشهای گند زدایی استفاده از ازن و یو وی عنوان شده است.فایل مقاله بصورت پی دی اف ارائه شده است.
Waste water treatment methods

در مقاله زیر پاک سازی و دفع پسمانهای جامد و مایع با فناوری پلاسما شرح داده شده است که مناسب ترین و مقرون به صرفه ترین روش گند زدایی  است.فایل این مقاله بصورت پی دی اف نیز ارائه شده است.
کاربردهای پلاسما در تصفیه ارگانیک ( گندزدایی و ضد عفونی )
Plasma in Waste water

در مقاله زیر روشهای بهبود کیفیت آب و اندازه گیری پارامترهای ضروری شرح شده است.فایل مقاله بصورت پی دی اف ارائه شده است.
water polutions and their quality masurement methods

مقاله ای جامع درباره انواع آلودگیهای آب و انواع روشهای تصفیه ،گند زدایی ( ضدعفونی )و پاکسازی شیمیایی ، زیستی
آلودگي آب Water Pollution
آب هر گز بطور خالص در هيچ كجاي دنيا يافت نمي شود . حتي آب باراني كه در مناطق غير الوده نواحي جغرافيائي به زمين مي بارد شامل گازها ي o2-co2-N2 محلول در آن است و همچنين گرد و غبار يا ذرات معلق در اتمسفر بصورت تعليق در آب حمل مي شوند . آب چشمه ها نيز معمولاً داراي تركيباتي حمل شده از فلزاتي مثل Na-Mg –Ca- Fe- است .
آب سخت آبي است كه مقدار قابل توجهي از تركيبات فلزات در آن وجود دارد . حتي آب نوشيدني ما هم از نظر شيميائي خالص نيست و درست است كه ذرات جامد معلق و باكتريهاي مضر آن از بين رفته اند اما باز هم از نظر شيميائي خالص نيست . اصولاً آب خالص براي نوشيدن نامطبوع است .
استفاده هاي طبيعي از آب عبارتند :
1- زيبائي و تفريحي
2- ذخيره آب مصرفي عمومي مردم
3- محيط زيست آبي جانوران آبزي
4- كشاورزي
5- صنعتي
متن کامل مقاله آلودگی آب،روشهای تصفیه ، گند زدایی و ضدعفونی آب

کتاب آشنایی با سیستم های تصفیه و استفاده مجدد از فاضلاب برای کشاورزی
آشنایی_با_سیستم_های_تصفیه